Dzisiaj

IMG_6966.jpg           Na początku listopada Natalia Kukulska zasadziła w Krakowie drzewo poświęcone Annie Jantar - to Surmia bignoniowa (Catalpa bignonioides).  Jest ona kolejnym dowodem pamięci o niezapomnianej Artystce. Takich gestów w mijajającym roku jest o wiele więcej. Anna Jantar i Jej wspomnienia pojawiały się z okazji dużych imprez telewizyjnych, takich jak 70-lecie TVP, czy 59. edycja KFPP w Opolu. Artyści młodego pokolenia, m.in. Dawid Podsiadło, czy Igo wraz z Natalią Szroeder, podjęli się interpretacji Jej piosenek. W najnowszych produkcjach filmowych, takich jak "Johnny" w reż. Daniela Jaroszka, czy "Królowa" (reż. Ł. Kośmicki) słyszymy głos Anny Jantar i słowa ... nic nie może przecież wiecznie trwać. 

           Po tak wielu latach od Jej odejścia młodzi artyści wracają do przebojów Anny. Na początku lat 80-tych jedno z prasowych wspomnień zatytułowano: "Anna Jantar - Przetrwanie w piosence". Tytuł tego wspomnienia mówi sam za siebie. Przetrwała...

          Do dzisiejszego newsa wykorzystano zdjęcie Anny Jantar z unikatowego programu telewizji niemieckiej, którego emisja miała miejsce 7 stycznia 1979 roku. Wiecej o tym programie i o samym występie Anny Jantar już wkrótce na łamach strony.