Dzisiaj

                    11.jpg "Kto nie daje więcej, niż otrzymał, jest Zerem, i jego przyjście na świat było całkiem zbyteczne". Tę myśl T. Manna wydrukowano w popularnym kalendarzu, na kartce z datą 14 marca 1980 roku. Przypadek, zrządzenie losu? Tego dnia odeszła Artystka, która dała znacznie więcej od życia, niż sama dostała w zamian. To Anna Jantar. Mijają 42 lata od Jej odejścia. Nadal jest wspominana, nadal jest kochana. W czasach Jej największych sukcesów zastanawiano się wielokrotnie nad fenomenem Jej sukcesu. Na łamach Miesięcznika Pracy Twórczej RADAR w 1975 roku napisano: Co w niej przykuwa uwagę? Godne zazdrości, usuwające wszystko w cień - zamiłowanie do śpiewu. Rutynowani piosenkarze starają się być oryginalni i nowocześni - nawet na siłę. Anna Jantar jest szczera z natury i na tym polega jej siła. Śpiewała o smutkach i radościach, o sprawach błahych i ważnych oraz o nadziei, której nam dzisiaj tak potrzeba. Zdjęcie Anny Jantar w dzisiejszej aktualizacji nie jest przypadkowe, dominują na nim barwy zółto - niebieskie, które w ostatnim czasie stały się m.in. symbolem nadziei na lepszy czas.

                         Na stronie umieściliśmy nowy folder AUTOGRAFY. To rękopisy Anny, notatki, czy widokówki wysyłane do rodziny i przyjaciół. Systematycznie będzie on powiększany, dzisiaj prezentujemy kolekcję Pawła Kubickiego.

                        Kanał Kino Polska Muzyka od wielu już lat prowadzi własną sentymentalną Listę Przebojów Top 30. We wczorajszym 494. wydaniu zwyciężył utwór pt. "Ktoś między nami" zaśpiewany przez Annę Jantar i Zbigniewa Hołdysa. To wzruszający dowód na ponadczasowość piosenek Anny, które pozostaną z nami na zawsze.