Dzisiaj

Anna_Jantar_Opole2020.png

           Organizator tegorocznego 57. KFPP w Opolu powoli odkrywa karty. W dniach 4-7 września w stolicy polskiej piosenki odbędzie się dziewięć koncertów, a kilka z nich zasługuje na szczególną uwagę! W pierwszym dniu festiwalu, 4 września koncert DEBIUTY, w którym młodzi artyści będą walczyć o Nagrodę im. Anny Jantar. Nagroda ta przyznawana jest od roku 1984 i jej laureatami byli do tej pory m.in: Mieczysław Szcześniak, Katarzyna Skrzynecka, Justyna Steczkowska, czy Daria Zawiałow. W finale koncertu usłyszymy niezapomniany przebój Anny Jantar, będący afirmacją życia, hymnem młodości - "Radość najpiękniejszych lat". 

          5 września, w sobotę kolejne emocje i niespodzianki. O godz. 20:05 odbędzie się koncert pt. "Festiwal, Festiwal!!! - Złote Opolskie Przeboje". Ostatnia część tego widowiska, przygotowanego wspólnie z Natalią Kukulską, będzie wspomnieniem o Annie Jantar i Jarosławie Kukulskim. Ich przeboje weszły na stałe do historii polskiej muzyki rozrywkowej. Na scenie pojawią się: Ania Rusowicz, Kuba Badach, Kasia Dereń, Natalia Sikora oraz Igor Herbut. 

         Mijająca w tym roku 40. rocznica śmierci Anny oraz Jej 70. rocznica urodzin skłaniają do reflekcji nad przemijaniem, nad kruchością życia ludzkiego i jego ulotnością zwłaszcza w tak trudnym momencie dla świata i ludzi, w jakim się teraz znaleźliśmy. Może więc te dawne piosenki, trochę zakurzone i niektóre już niemodne dostarczą dziś nadziei i optymizmu. 

      Warto jeszcze wspomnieć, że w trakcie trwania festiwalu w Opolskiej Alei Gwiazd odsłonięta zostanie gwiazda Jarosława Kukulskiego.

      Więcej informacji na temat tegorocznego festiwalu na stronie: https://festiwalopoletvp.pl