Dzisiaj

     "Był w niej człowiek, a nie gwiazda. Dobre warunki głosowe i dobry repertuar to nie wszystko. To, jakim była człowiekiem, słychać w jej interpretacjach. Na to, moim zdaniem, powinno się kłaść nacisk. Te interpretacje są poruszające do dziś. Włożone w śpiewanie uczucia i myśli sprawiają, że piosenki mamy są nadal żywe." - to fragment wstępu Natalii Kukulskiej do biografii Anny Jantar autorstwa Marcina Wilka, której II wydanie od kliku dni można znaleźć w księgarniach. Biografia ta to bez wątpienia doskonały prezent dla fanów Anny Jantar i wszystkich sympatyków polskiej piosenki w 70. rocznicę urodzin Anny Jantar, która przypada właśnie dziś - 10 czerwca.

    Marcin Wilk tak oto opisuje w swojej książce ten szczególny dzień, dzień narodzin Anny Jantar: 

   "Człowiek płci żeńskiej urodzony 10 czerwca 1950 roku o godzinie siódmej trzydzieści ma wedle horoskopu Słońce w znaku Bliźniąt w jedenastym domu w kwadraturze do Saturna, Księżyc w Baranie, Wenus i Merkurego w Byku, Marsa w Pannie, Jowisza w Rybach w opozycji do Saturna w Pannie.

   Ta opozycja Jowisza i Saturna może niepokoić. Życie w tym świetle nie zapowiada się łatwo. Szczęście jest obosieczne. To, co daje radość, jednocześnie rani (...) Wybierając zawód, Bliźnięta powinny zwrócić uwagę na to, by ciągle coś się wokól nich działo. Zmiany miejsca, okoliczności, dużo ruchu i ludzi. Reklama? Sklepy? A może media? To najlepsze dla nich miejsca".

   "Noworodek ważył trzy i pół kilo i był mocno owłosiony. Matka uznała, że to po ojcu".

   Czerwiec zawsze napawa optymizmem. To taki szczególny miesiąc, kiedy wiosna już na dobre poprawia nam humory. 70. rocznica urodzin Anny Jantar jest oczywiście pretekstem do wspomnień, powrotów do piosenek sprzed lat i niezapomnianego głosu Anny. 10 czerwca jest bez wątpienia dniem radosnym, może określimy go także "Dniem Nadziei", tak jak śpiewała Anna w jednej ze swojej piosenek, nadziei na lepsze jutro i lepszy los.

   Do wszystkich sympatyków strony internetowej Anny Jantar kierujemy dzisiaj prośbę. Trwają pracę nad poszerzeniem Działu Fotografii. Jeśli znajdują się w Waszych zbiorach zdjęcia Anny, które chcielibyście umieścić na Jej oficjalnym serwerze prosimy o kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   Wszystkie uwagi i propozycje będą uwzględnione a Wasze ulubione zdjęcia wkrótce pojawią się na stronie.

  Na koniec dzisiejszej aktualizacji warto zacytować jeszcze słowa Natalii Kukulskiej, umieszczone we wstępie do gorąco polecanego II wydania biografii Anny Jantar:

"Myślę, że Anna Jantar w swojej skromności nie spodziewała się, iż słowa "nic nie może przecież wiecznie trwać" dziś, o ironio, zabrzmią nieprawdziwie. Zanosi się na wieczność".