Dzisiaj

Anna JantarTVP Rozrywka zaprasza na początku maja do ponownego obejrzenia kilku programów, których bohaterką będzie Anna Jantar.

3 maja, godz. 6:10 Rozrywka retro: Na festiwalowej scenie (powtórka: 9 maja o godz.6:25)

3 maja, godz. 6:30 Muzeum Polskiej Piosenki, odc. 45 - opowieść o tym, jak powstała piosenka pt. "Ktoś między nami", którą Anna Jantar nagrała ze Zbigniewem Hołdysem. Jest to jeden z piękniejszych duetów, jakie nagrano w historii polskiej piosenki rozrywkowej. Utwór ten cieszy się nadal bardzo dużą popularnością także wśród młodych artystów, którzy próbują swych sił w różnych castingach i plebiscytach.

3 maja, godz. 11:35 Gwiazdozbiór TVP Rozrywka (powtórka: 9 maja o godz. 11:35)

Kanał Kino Polska Muzyka właśnie na majówkę organizuje konkurs 55 Najlepszych Polskich Przebojów. Głosować na piosenki Anny Jantar można na stronie internetowej tej stacji.

Przypominamy, że pod koniec maja ukaże się II wydanie poprawione biografii Anny Jantar autorstwa Marcina Wilka pt. "Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia".

W marcu b.r. w TVP Kultura wyemitowano program pt. "Niedziela z twórczością Anny Jantar". W studiu telewizyjnym zebrali się bliscy i przyjaciele Anny: Natalia Kukulska, Halina Frąckowiak, Maria Szabłowska, ks. Andrzej Witko, Bogdan Zep oraz Janusz Weiss. Wspominano Artystkę, ale przede wszystkim serdecznego człowieka, jakim bez wątpienia była Anna. Program można obejrzeć od dzisiaj w MULTMEDIACH w zakładce Programy Telewizyjne.*)

Wiele uroczystości związanych z Anną Jantar planowanych na marzec oraz czerwiec z uwagi na aktualną sytuację na świecie zostało odwołanych. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu nie odbędzie się w tym roku w czerwcu. Będziemy śledzić i uzupełniać informacje, oby były jak najlepsze. A rozpoczynający się maj niech przystraja ziemię w kolorowy płaszcz, jak śpiewała Anna i niech daje nam nadzieję...

 

*) Multimedia przygotowane na dzisiejszą aktualizację opracowała Katarzyna Grądzka.