Dzisiaj

Okładka II wydania biografii Anny Jantar.jpgTyle słońca. Anna Jantar - II wydanie biografii autorstwa Marcina Wilka ukaże się 25 maja, na krótko przed 70. rocznicą urodzin Anny Jantar. Tym razem oprócz nowej okładki i twardej oprawy pozycja wzbogacona będzie o bardzo osobisty i wzruszający wstęp Natalii Kukulskiej. Biografię firmuje wydawnictwo ZNAK, które również pięć lat temu wydało tę książkę.

"Tyle słońca w całym mieście" to wielki przebój Anny Jantar, piosenka napisana przez dwóch przyjaciół: Janusza Kondratowwicza i Jarosława Kukulskiego. Tak oto na łamach biografii M. Wilka wspomina powstanie tego utworu autor tekstu przeboju - Janusz Kondratowicz.

- Jest lato, lekki zefirek, który rozwiewa włosy dziewczynom. To czas pierwszych olśnień, które czasem gasną, czasem nie - powie Kondratowicz przy okazji wspomnieniowego koncertu Życia mała garść. - Powiedziałem o tym Jarkowi. On wtedy: "Słuchaj, zrób to na jutro". Tyle słońca w całym mieście to jest piosenka napisana przez dwóch pogodnych przyjaciół dla młodych, pogodnych ludzi.

Dzień - wspomnienie lata,

dzień - słoneczne ćmy,

nagle w tłumie w samym środku miasta

ty - po prostu ty.

 

                                                                                 IMG_2360.jpg

 

                                                                                    Występ Anny Jantar na XII KFPP w Opolu (1974)