Dzisiaj


Tyl_2214.jpg           40 lat temu, 14 marca, piątek... Przedpołudnie, podobno wiał silny wiatr. W socjalistycznej Polsce odbywała się wówczas konferencja dotycząca bezpieczeństwa w ruchu lotniczym. Ironia, zrządzenie losu? Przerwano te obrady, ponieważ obok lotniska Okęcia spadł samolot. Wtedy nie było Facebooka, Instagramu, Messengera i WhatsApp´a, ale wiadomość o katastrofie lotniczej, w której zginęła Ona rozeszła się w mgnieniu oka. Anna Jantar - powtarzano Jej nazwisko jak mantrę, z niedowierzaniem. Przecież to nie mogła być prawda, to tylko plotka... Niestety, to nie była plotka.

Wpisujemy dziś w Google hasło: Anna Jantar. Oto wyniki: Na pierwszym miejscu Wikipedia: polska piosenkarka, artystka, matka Natalii Kukulskiej. Dalej: Polskie Radio: Gwiazda pierwszej wielkości, Youtube: Tyle słońca w całym mieście i 1,5 mln wyświetleń, dalej Wielka dama i 4,6 mln odsłon, Radość najpiękniejszych lat -  milion odsłon i komentarze fanów: Agnieszka: Pamiętam i nigdy nie zapomnę, Renata: Ale jakiś kawałek po sobie zostawiła w muzyce. Trwa, Anna: Jak zwykle piękna...

"Wielka nieobecna" - tak mówią o Annie Jantar dzisiejsze media: prasa, telewizja i radio. 40 lat od Jej odejścia.

Zapraszamy do wspominień. Oto lista najważniejszych programów telewizyjnych poświęconych pamięci Anny Jantar w dniu 14 marca:

- TVP 2 - 10:20 Pytanie na śniadanie - rozmowa z Natalią Kukulską

- TVP 2 - 19:30 Lajk! - wspominienie o Annie Jantar

- TVP Kultura - 7:20  - Tyle słońca w całym mieście - program wspomnieniowy

- Kino Polska Muzyka - 21:00 - 12 najlepszych piosenek Anny Jantar 

Serwisy internetowe: Onet.pl, Interia.pl, WP.pl wspominają Annę Jantar. Na osiedlu Żoliborz Artystyczny pojawił się neon "Słońce" (fotografia z dzisiejszego posta) , poświęcony dorobkowi artystycznemu Anny Jantar. 

"Jak w taki dzień deszczowy" - publikujmy dzisiaj pierwszy raz teledysk do jednej z najpiękniejszych piosenek Anny Jantar, po ponad 40 latach od jego nagrania. Można obejrzeć ten film na stronie internetowej.

W tym szczególnym dniu, dniu, w którym na .... uśmiech oczu Twoich, czekam ja!

 

IMG_2204.jpg