Dzisiaj

ZWIERCIADLO.jpgLegenda po 40 latach... Anna Jantar. W najnowszym numerze magazynu "Zwierciadło" można przeczytać wzruszające wspomnienia o Artystce, która pokonała czas... Stała się nieśmiertelna i ponadczasowa. Może dziś zmieniła się moda, może zmienił się także gust muzyczny, minęło przecież tyle lat. Po Jej odejściu narodził się rap, hip-hop, groove, czy house. Ale Jej twórczość pozostała, może trochę z banalnym tekstem, może z archaiczną aranżacją... Nie przeszkadza to jednak, aby czerpać z tej studni talentu pełnymi garściami. Anna Jantar inspiruje i jest niedoścignionym wzorcem Artysty, którego pokochano za to, że była wspaniałym człowiekiem i nietuzinkowym artystą.

Bieżący rok będzie bogaty we wspomnienia o Annie Jantar, o których będziemy na bieżąco informować na łamach Jej oficjalnej strony.

Wczoraj w nocy dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci wybitego kompozytora, lidera zespołu Budka Suflera, Romualda Lipki. Pod koniec lat 70-tych współpracował z Anną Jantar i napisał dla Niej jeden z największych przebojów pt. "Nic nie może wiecznie trwać". Popularność tej piosenki, jednej z najważniejszych w dorobku Anny Jantar, przerosła wyobrażenie twórców tej kompozycji. Powstał przebój wszech czasów, który wygrywał plebiscyt za plebiscytem. Dzisiaj słowa: nic nie może wiecznie trwać, brzmią inaczej. Odchodzą wielcy tego świata. Kompozytorzy, którzy zmienili nasze myślenie o muzyce i naszą wrażliwość.

10 lat temu poprosiliśmy Romualda Lipkę o wspomnienie o Annie Jantar. Na podstawie rozmowy telefonicznej powstał tekst, który umieszczony został w wydawnictwie pt. "Wielka Dama". Tamta rozmowa i wspomnienia zachowały się na dysku komputerowym do dziś. Fragment wywiadu umieszczamy na stronie Anny Jantar.

Będzie Pana bardzo brakować, Panie Romku. R.I.P.