Dzisiaj

Anna JantarDzisiaj przypada 39. rocznica śmierci Anny Jantar. Dzień 14 marca 1980 roku okazał się czarną datą w historii polskiej muzyki rozrywkowej. W katastrofie lotniczej zginęła jedna z najlepszych i utalentowanych polskich wokalistek.

Annie Jantar udała się rzecz niemożliwa - pokonała czas, mimo swojej fizycznej nieobecności przetrwała do dzisiaj. Stało się to możliwe dzięki piosence i Jej ogromnemu optymizmowi, który słychać w każdej wyśpiewanej przez Niej nucie. Nie na darmo do dzisiaj określa się Ją mianem Bursztynowej Dziewczyny i Słonecznej Gwiazdy.

Jej wielkie przeboje będzie można wkrótce wysłuchać na żywo podczas koncertu pt. "Życia mała garść", o którym wspominaliśmy już na stronie. Ta muzyczna uczta zaplanowana jest na 26 maja b.r. na warszawskim Torwarze. Koncert poświecony Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu to podróż w czasie, do chwil młodości i beztroski, do świata, który już przeminął. Interpretacji piosenek Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego podjęli się: Kayah, Katarzyna Groniec, Daria Zawiałow, Dorota Miśkiewicz, Kuba Badach, Marek Piekarczyk oraz Igor Herbut. Wykonawcom towarzyszyć będzie Orkiestra Muzyki Filmowej oraz Orkiestra Adama Sztaby pod jego batutą. Koncert już w maju.

Dziś natomiast zapraszamy do wspomnień o Annie Jantar, a konkretnie do obejrzenia kanału Kino Polska Muzyka, który o godz. 22.00 wyemituje największe przeboje Słonecznej Gwiazdy.

Z myślą o wielbicielach Anny publikujemy dziś na stronie, w zakładce FOTOGRAFIE, kilka mało znanych zdjęć piosenkarki autorstwa znakomitego fotografika - Renaty Pajchel. Portrety te powstały pod koniec życia Anny Jantar i są jednymi z piękniejszych pamiątek, jakie pozostaly nam po Burszytynowej Dziewczynie...

14 marca... Pamiętamy...