Dzisiaj

Anna JantarKiedy w czerwcu 1974 roku Lucjan Kydryński na XII Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu zapowiadał Annę Jantar i Jej utwór pt. "Tyle słońca w całym mieście" nikt chyba nie przypuszczał, że narodził się prawdziwy evergreen, przebój, który nucić będą pokolenia. Swoją premierę miał wtedy jeden z najbardziej optymistycznych utworów Anny Jantar. Kompozytor - Jarosław Kukulski wspominał, że piosenka miała być niespodzianką dla Anny i powstała z dwóch różnych utworów, które skomponował. Autor tekstu - Janusz Kondratowicz pisząc te słowa miał przed oczami stolicę, będąc, jak sam się określał, dzieckiem Warszawy napisał z pozoru banalny tekst, który powtarza już kolejne pokolenie Polaków.

Piosenkę "Tyle słońca w całym mieście" w latach 70-tych włączyło do swojego repertuaru wielu wykonawców. Byli to m.in. Jan Lewandowski (USA), Glenn Weston (Wielka Brytania), Betty Dorsey (Niemcy), Mara Krievkalne (Litwa), Mirabella Dauer (Rumunia) oraz Hana Zagorova (Czechy).

W 1999 roku Natalia Kukulska postanowiła właśnie ten utwór nagrać w duecie z Mamą. Dzięki nowoczesnej technice w studiu nagraniowym udało się połączyć głos matki i córki. Piosenka kolejny raz trafiła na listy przebojów, 25 lat po swojej premierze...

W MULTIMEDIACH od dzisiaj znajduje się teledysk do tego, chyba największego przeboju Anny Jantar. Przeboju, którego nie może zabraknąć w upalne, wakacyjne dni. A który w pochmurne, deszczowe, styczniowe dni wciąż niesie niepoprawny wręcz optymizm! Szerokimi ulicami niosą szczęście zakochani... popatrz!

 

Materiał archiwalny TVP udostępniony został przez Hannę Gawlak.