Dzisiaj

Anna JantarTrzecia płyta długogrająca Anny Jantar pt. "Zawsze gdzieś czeka ktoś" nie stała się nigdy tak olbrzymim komercyjnym sukcesem, jak dwa poprzednie krążki, którym Polskie Nagrania przyznały status Złotych Płyt (sprzedaż powyżej 100.000 egzemplarzy). Był to longplay bardziej sentymentalny, delikatny z klimatami jazzowymi i tym samym zupełnie inny od poprzednich produkcji Anny Jantar. Utwory pt. "Koncert na deszcz i wiatr", "Jak w taki dzień deszczowy", czy "Zgubiłam klucz do nieba" różniły się od dotychczasowego repertuaru Anny Jantar. Ich kompozytor - Waldemar Parzyński dostarczał Annie trudniejszego repertuaru. Po latach tak wspominał ten okres współpracy: Wydaje mi się, że wśród pracujących z nią kompozytorów byłem tym, który miał dostarczać jej trudniejszy repertuar, miałem uzupełniać płyty Ani utworami ambitniejszymi w sensie trudności śpiewania i aranżacji. Już wystarczajaco dużo kompozytorów pracowało wtedy na jej przeboje. *)

Płyta ta zapoczątkowała kolejny, bardzo ciekawy rozdział w karierze Anny Jantar, okres muzycznych poszukiwań, sięgania po odmienne rytmy, po niebanalne teksty. Sama piosenkarka narzekała trochę na aranżację piosenek i przede wszystkim na spore opóźnienie w wydaniu tej płyty, która z przyczyn, o których dziś nikt nawet nie pomyślałby na serio (po prostu brak papieru na okładkę), ukazała się dopiero kilka miesięcy po nagraniu materiału w studiu Polskich Nagrań

Piosenka pt. "Tak blisko nas" jest jednym z piękniejszych, lecz mało znanym utworem pochodzącym z tej płyty. Lecz czy złożę te odpryski, drobne szkła w obraz, który znów ożyje pełnią dnia... - zastanawiała się Anna Jantar. Jej obraz i niezapomniana twórczość, bedzie nam na pewno wielokrotnie towarzyszyć w nadchodzące jesienne, listopadowe wieczory, także w najbliższy czwartek, w tym szczególnym dniu zadumy i refleksji - w Dniu Wszystkich Świętych.

Teledysk do piosenki "Tak blisko nas", nakręcony w scenerii samochodów rajdowych Fiat 125p jest od dzisiaj dostępny na stronie - w dziale Multimedia. 

*) wspomnienie W. Parzyńskiego pochodzi z książki M. Pryzwan pt. "Anna Jantar we wspomnieniach".

TAk blisko nas

  Teledysk do utworu pt. "Tak blisko nas"