Dzisiaj

SOPOT 1976TVP Rozrywka prezentuje od kilku tygodni cykl programów pt. "Na festiwalowej scenie..." To wspomnienia występów rodzimych gwiazd estrady na największych imprezach muzycznych w Polsce. W jednym z odcinków przypomniano Annę Jantar.

Lista utworów:

1. "Szła noc" - tą piosenką zespoł Waganci, w którym Anna Szmeterling była solistką, próbował zaistnieć na polskiej estradzie. Na KFPP w Opolu w 1970 roku utwór otrzymał wyróżnienie MON.

2. "Tyle słónca w całym mieście" - wielki przebój na KFPP w Opolu w 1974 roku. Piosenka, która jest najbardziej kojarzona z Anną Jantar, ze słońcem, z radością i optymizmen. Wtedy na festiwalu nie otrzymała żadnej nagrody. 

3. "Za każdy uśmiech" - XVI MFP w Sopocie i rok 1976. Wielki sukces Anny Jantar i otrzymanie Złotej Płyty za debiutancki longplay pt. "Tyle słońca w całym mieście". W 1976 roku Anna należała już do najbardziej lubianych piosenkarek w Polsce. Kariera nabierała tempa!

4. "Niech ziemia tonie w kwiatach" - koncert w katowickim Spodku pt. "W Barbórkowe Święto". Anna Jantar lubiła występować na Śląsku. W Katowicach nagrała wiele swoich przebojów. Piosenka "Niech ziemia tonie w kwiatach" została również nagrana w j. niemieckim i na festiwalu w Dreźnie otrzymała II nagrodę.

5. "Nie wierz mi, nie ufaj mi" - Opole KFPP w 1978 roku i koncert pt. "Mikrofon i Ekran". Anna Jantar śpiewa z towarzyszeniem zespołu Victoria Singers. Jest to jeden z najpiękniejszych utworów Anny i zaśpiewany w szczytowej formie...

6. "Nie żałujcie serca dziewczyny" - Koncert Jubileuszowy FPŻ w Kołobrzegu w 1979 roku. Premiera tej piosenki miała miejsce w 1974 roku, wtedy posypały się nagrody: Miss Obiektywu i nagroda Polskich Nagrań. Kołobrzeg w 1979 roku był ostatnim festiwalem Anny Jantar, w którym wzięła udział.

          Program pt. "Na festiwalowej scenie..." z Anną Jantar w roli gównej do obejrzenia w MULTIMEDIACH.