Dzisiaj

Kadr z fimu pt. "Milion za Laurę"Marzeniem Anny Jantar były studia aktorskie. Pełna determinacji i nadziei podeszła do egzaminu w Państwowej Szkole Teatralnej w Warszawie. Egzamin ten zdała, ale w rezultacie nie została przyjęta do szkoły. W tamtych czasach faworyzowano studentów, którzy mieli tzw. robotniczo-chłopskie pochodzenie i ta grupa przede wszystkim kwalifikowała się do podjęcia studiów. Chciała spróbować swych sił w następnym roku, ale współpraca z zespołem Waganci diametralnie pozmieniała jej plany. Śpiew, piosenka okazały się być dla niej silniejsze, bardziej atrakcyjne niż aktorstwo.

W życiorysie Anny Jantar jest jednak miejsce na przygodę z filmem, chodzi konkretnie o komedię muzyczną pt. "Milion za Laurę" z 1971 roku. Laura - to niezwykle cenna, warta milion dolarów gitara, która odnajduje się w starej walizce kupionej przez bohatera filmu. Gitara się odnajduje, ale też i szybko gubi, tym samym jej losy tworzą scenariusz zabawnej komedii w reż. Hieronima Przybyły. Akcja filmu toczy się w Bieszczadach, tam na jednym z festiwali pojawiają się popularne wówczas zespoły rockowe, takie jak: No To Co, Pro-Contra, Canon-Rytm oraz Waganci z Anną Jantar i Jarosławem Kukulskim na czele. Grana wtedy przez Wagantów piosenka pt. "Czujna straż" (muz. J. Kukulski, sł. L. Konopiński) tylko we fragmencie pojawia się w filmie. Niestety utwór ten nie został nigdy zarejestrowany w studiu. Fragment filmu, w którym śpiewają Waganci obejrzeć można od dzisiaj w Multimediach.

Film Milion za Laurę, którego sporym atutem są pierwsze kreacje aktorskie Ireny Szewczyk, Tadeusza Rossa, czy Ewy Ziętek często powtarzany jest w kanale Kino Polska. Najbliższa emisa przewidziana jest na 10 stycznia o godz. 16.05 oraz 12 stycznia o godz. 12.40.

Tytułowa Laura wywołała sporo zamieszania na początku lat 70-tych. Od minionego czwartku natomiast, to właśnie imię jeszcze bardziej kojarzyć się będzie z Anną Jantar i Jej rodziną. Wszak jest to także imię Jej nowonarodzonej wnuczki.