Dzisiaj

Baner z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

W połowie lipca dotarła do nas wiadomość, że Rada Miasta Poznań uhonorowała Annę Jantar w sposób szczególny, nadając jednej z ulic miasta jej imię. Obok galerii Posnania na Łacinie powstały ulice Anny Jantar, Czesława Niemena, Krzysztofa Komedy, Zygmunta Warczygłowy oraz skwer im. Ady Rusowicz. Poznań jest drugim miastem w Polsce, które w taki sposób uhonorowało pamięć o Artystce. W 2009 roku na jednym z osiedli w Opolu po raz pierwszy pojawiła się tabliczka z napisem: ul. Anny Jantar.

Na liście Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki bardzo wysokie pozycje notuje piosenka pt. "Radość najpiękniejszych lat". W notowaniu nr 200 z dn. 30 lipca, to jedno z najbardziej optymistycznych przesłań w repertuarze Anny zajęło drugie miejsce. Od kilku miesięcy na liście kanału Kino Muzyka Polska znajduje się natomiast piosenka "Za każdy uśmiech". Właściwie każda lista przebojów minionych lat nie może obejść się bez piosenek Anny. Są one wciąż obecne, wciąż modne i lubiane. Obecna jest więc wsród nas także ich wykonawczyni. W portalach społecznościowych pod hasłem Anna Jantar odnaleźć można dziesiątki profili upamiętniających bursztynową dziewczynę. Dzisiaj zaglądamy pod adres: Anna Jantar E-Muzeum na Facebook-u. Prawie 1300 członków, częste aktualizacje, wiele archiwalnych materiałów prasowych i sporo niepublikowanych zdjęć Artystki czyni ten profil jednym z ciekawszych, jakie pojawiły się ostatnio w sieci. W naszej galerii publikujemy dzisiaj za pośrednictwem: Anna Jantar E-Muzeum kilka zdjęć Anny Jantar, autorstwa Adama Glinki, wykonanych w USA w 1980 roku przed jej powrotem do Warszawy. Te ostatnie zdjęcia Anny przedstawiają jej pożegnania z przyjaciółmi, zakupy, bezpośrednie chwile po marcowych koncertach w New Jersey. To piękne i bezcenne pamiątki! Można znaleźć je od dziś w fotografiach: USA 1980 kulisy.

Swoim ostatnim banerem pt. "Tyle słońca", Muzeum Polskiej Piosenki przypomina, że lato w pełni! Niech więc ten wakacyjny nastrój trwa, a słowa największego przeboju Anny mają potwierdzenie w nadchodzącej aurze!

Anna Jantar - marzec 1980 (przed wylotem do Warszawy)Anna Jantar - marzec 1980 (przed wylotem do Warszawy)