Dzisiaj

anna jantar wielka dana 4cdKiedy na początku 2010 roku rozpoczęliśmy przygotowania do wydania czteropłytowego boxu pt. Wielka Dama nie spodziewaliśmy się, że wydawnictwo cieszyć się będzie tak dużą popularnością i zdobędzie wiele pochlebnych opinii. Po raz pierwszy opublikowano na płytach piosenki Anny Jantar z zagranicznych wytwórni muzycznych. Znakomicie wplotły się one w znany repertuar Anny zamieszczony na płytach: Nieśmiertelna, Słoneczna, Refleksyjna i Zaskakująca. Jak widać opłaciła się batalia z koncernami muzycznymi, które są właścicielami piosenek nagranych przez Annę Jantar za granicą. Licencje okazały się możliwe i na krótko przed 60. rocznicą urodzin Anny Jantar pojawiło się w sklepach wydawnictwo z odnalezionymi nagraniami. Z Berlina nadeszły utwory: He, Musikanten, Man tanzt nicht nur im Sommer i Vollmond angesagt, z radia węgierskiego udało się wydobyć piosenkę Dancing in Your Arms, a ze Słowenii Czas jest złotem. Osobliwa historia wiąże się z piosenką Zostałeś sam, nagraną do filmu Brunet wieczorową porą. Utwór można usłyszeć w filmie tylko w kikunastosekundowym fragmencie, przerywanym dialogami i odgłosem pękającej szyby. Oryginalny zapis tej wyjątkowej piosenki, zaśpiewanej przez Annę tylko przy akompaniamencie gitary odnaleźliśmy na samym końcu, trwającej blisko sześć godzin, ścieżki dźwiękowej do filmu. Wygląda to tak, jakby nagrano ją na samym końcu prac związanych z filmem, jako bonus... I ten bonus również znaleźć można na płytach.

Kilka miesięcy po premierze boxu ZPAV przyznał "Wielkiej Damie" nagrodę Złotej Płyty. Nakład wydawnictwa już dawno się wyczerpał, dlatego też firma Polskie Nagrania postanowiła wznowić te wyjątkowe płyty. Powrót "Wielkiej Damy" planowany jest na koniec maja b.r.

Sporą popularnością cieszą się wznowienia trzech płyt analogowych Anny Jantar, które pod koniec marca pojawiły się na rynku. Pierwsza płyta Anny pt. Tyle słońca w całym mieście pojawiła się na liście bestsellerów Empik-u. Również wielu fanów sięga po albumy: Za każdy uśmiech oraz Zawsze gdzieś czeka ktoś, ten ostatni po raz pierwszy ukazał się na płycie CD.

734981 10153467379715905 3264458955025024674 n