Dzisiaj

Anna JantarLecz czy złożę te odpryski, drobne szkła, w obraz, który znów ożyje pełnią dnia...

W pamięci wielbicieli Anny Jantar, jej przyjaciół i znajomych pozostało wiele wspomnień, fotografii. Czas oczywiście zamazuje wiele szczegółów, mylą się daty i wydarzenia, jednak postać Anny jest na tyle silna i wyraźna, że mimo upływu 36 lat od jej odejścia wciąż się ją nosi w sercu i jest ... tak blisko nas!

Dzisiaj obchodzimy kolejną rocznicę śmierci tej wybitnej Artystki, której pejzaż życia podawany z rąk do rąk wciąż budzi wiele emocji i bardzo często dla młodych wykonawców jest twórczą inspiracją.

Wspomnijmy dzisiaj Annę Jantar - jej głos, wrażliwość i niepowtarzalną muzykalność.

W roku 1978 na MFP w Sopocie Anna Jantar poznała bardzo popularnego piosenkarza z ówczesnej Czechosłowacji - Václava Neckárza. Był on wtedy - obok Karela Gotta i Heleny Vondračkovej - jednym z najbardziej uznanych i lubianych artystów tego kraju. Po latach, trzymając w ręku wydaną w ubiegłym roku biografię Anny Jantar, wspomina wspólne nagrania i koncerty. Ze łzami w oczach przypomina sobie przeżyte razem chwile... Tę garść wspomnień, wraz z pozdrowieniami dla fanów "naszej" Anički można przeczytać w zakładce WSPOMNIENIA.

O Annie Jantar pisała m.in. prasa czeska, niemiecka, irlandzka, amerykańska i rosyjska. Czy miała szansę na międzynarodową karierę? Czy udałoby się jej podbić obcą publiczność? To pytania, na które dzisiaj nie ma odpowiedzi. Lubiła występować za granicą i prawie zawsze otrzymywała na tamtejszych festiwalach i konkursach jedną z głównych nagród. Zapowiadała się na prawdziwie europejską gwiazdę. Zamieszczona na stronie biografia Anny Jantar będzie więc od dziś dostępna w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Tłumaczenia podjęli się wielbiciele Anny, których los rozrzucił po całym świecie. Wersja angielska pochodzi od Agnieszki Jędrzejczyk z Kanady, niemiecka od Jany - Patrycji Kulawinski z Niemiec i rosyjska od Pauliny Sajewicz, mieszkającej w Polsce. Te tłumaczenia to piękne gesty fanów Anny, którzy także tworzą tę stronę.

Pod koniec miesiąca Polskie Nagrania wprowadzą na rynek reedycje trzech płyt długogrających Anny: Tyle słońca w całym mieście, Za każdy uśmiech oraz Zawsze gdzieś czeka ktoś. Na pewno te niezapomniane albumy przywołają wspomnienia. Znowu Anna będzie tak blisko nas, jak w piosence, którą śpiewała na swojej trzeciej płycie długogrającej. Płyta ta dopiero teraz będzie miała swoją premierę na krążku CD. Zapowiedzi wydawnictw pojawiły się już na stronach Empik-u .

Kanał muzyczny KINO POLSKA MUZYKA zaprasza dzisiaj do programu wspomnieniowego pt. 12 Najlepszych Przebojów Anny Jantar. Emisja o godz. 22.00. Warto dodać jeszcze, że wczoraj na łamach tej samej telewizji Anna Jantar zwycieżyła w plebiscycie na Najpiękniejszą Polską Wokalistkę!