Dzisiaj

Anna Jantar i Natalia KukulskaW kalendarzyku Anny Jantar z roku 1976 pod datą 3 marca znaleźć można takie oto słowa: Godz. 21.30. Urodziła nam się córeczka. Jest cudna. Jestem najszczęśliwsza na świecie. Tego dnia w Warszawie przyszła na świat Natalia Kukulska - ukochana córka Anny, jej oczko w głowie. Bardzo często w swoich wywiadach opowiadała o Natalii, o trudnościach każdego artysty w pogodzeniu życia zawodowego z prywatnym.

 Ona jest bardzo do mnie podobna. Kiedy byłam w jej wieku, to wyglądałam dokładnie tak samo jak ona (...) Będę chyba musiała bardziej ograniczać moje wyjazdy. Chciałabym z nią być częściej, ona również ze mną. Bardzo za mną tęskni i cierpimy obie. Jest mi szalenie przykro, że tak mało się nią zajmuję. Ale cóż na to poradzę, taki mam zawód. Ona też będzie się musiała z czasem z tą sytuacją pogodzić, aczkolwiek początkowo być może nie będzie tego rozumiała. Ludzie twierdzą, że w naszym zawodzie nie stać nas na taki luksus, jakim jest życie prywatne, dziecko. A ja uważam, że stać nas na to, tylko trzeba jakoś umiejętnie pogodzić te dwie sprawy. Mam świadomość tego, że dziecku trzeba poświęcać więcej czasu.

Natalia Kukulska wielokrotnie dzieliła się swoimi przemyśleniami i refleksjami na temat swojej mamy. Trudne to zadanie, bo nie jest łatwo zapamiętać chwile z bardzo wczesnego dzieciństwa. Wzruszające słowa zawarła w liście, którego przecież nigdy nie wysłała.

Mamo,

to trudne... napisać do Ciebie list. Przecież Ty wszystko wiesz. Udało mi się wiele myśli skierowanych do Ciebie zawrzeć w piosence "Po tamtej stronie": "Prawie nie pamiętam nas, nawet trudno zrozumieć, za kim tęsknie tak" albo "Po swojemu Ciebie znam, myślę, że taka mogłabyś być, jaką stworzyłam, gdy brakowało mi Ciebie". A zabrakło mi Ciebie, kiedy miałam cztery lata. Wielu rzeczy z naszego wspólnego życia nie pamiętam. Za to widzę, jak wiele zdążyłaś w tak młodym wieku osiągnąć. Jak się mocno zapisałaś w pamięci i sercach ludzi (...)

3 marca - to piękna data. Chciałoby się dziś powiedzieć: Im więcej Ciebie tym mniej... Anno i Tak wiele jest radości dzięki Tobie - Natalio!

 

Informujemy dzisiaj oficjalnie o bardzo miłej niespodziance, którą przygotowuje właśnie firma Polskie Nagrania. Pod koniec marca b.r. ukażą się na rynku reedycje trzech pierwszych płyt długogrających Anny Jantar: Tyle słońca w całym mieście, Za każdy uśmiech oraz Zawsze gdzieś czeka ktoś. Nagrania ukażą się na trzech osobnych płytach, wszystkie utwory poddano obróbce cyfrowej, a do publikacji wykorzystano oryginalne taśmy z archiwum Polskich Nagrań. Trzeci longplay Anny pt. Zawsze gdzieś czeka ktoś, wydany będzie po raz pierwszy na płycie CD. Właśnie na to wydawnictwo wszyscy wielbiciele Anny czekali z niecierpliwością od bardzo wielu lat. Dzięki uprzejmości Polskich Nagrań publikujemy już dzisiaj okładki zapowiadanych płyt.

jantar digital tyle slonca    jantar digital za kazdy usmiech    jantar digital zawsze gdzies    Polskis Nagrania

 

Wypowiedzi Anny Jantar pochodzą z książki A. Witko pt. Anna Jantar (2009), natomiast Natalii Kukulskiej z miesięcznika "Elle" Nr 224 (Maj 2013)