Dzisiaj

Natalia Kukulska podczas koncertu w Krakowie. 31.12.2015Ubiegły rok zakończył się bardzo miłym akcentem związanym z Anną Jantar, kiedy to na Rynku Głównym w Krakowie w trakcie nocy sylwestrowej Natalia Kukulska zaśpiewała piosenkę pt. "Nic nie może wiecznie trwać". Zupełnie nowa, elektroniczna aranżacja tego przeboju potwierdziła fakt, że jest to utwór wybitny, który można interpretować w bardzo różny sposób. Cały występ Natalii Kukulskiej można obejrzeć na stronie telewizji TVN.

Polskie Radio od kilku miesięcy proponuje bardzo ciekawą serię wydawniczą pt. Polska Nostalgia. Na jednej z płyt (PRCD1920) wydanej w sierpniu ubiegłego roku, znalazł się już utwór pt. "Za nami barwy lata". W grudniu natomiast ukazał się kolejny album (PRCD1926), na którym posłuchać można "Najtrudniejszy pierwszy krok". Na płycie umieszczono pierwszą wersję tej piosenki, nagraną 30 marca 1973 roku w Studiu S-1 Polskiego Radia w Warszawie. Annie Jantar podczas nagrania towarzyszył wówczas Zespół Instrumentalny pod dyrekcją Jarosława Kukulskiego oraz zespoł wokalny "Grupa 6". Realizatorem nagrania był Konstanty Niekraszewicz. Dobra płyta, świetnie zremasterowana. Warta polecenia!

polska nostalgia 60 audycja 12 u iext31034807

Marzeniem Anny Jantar było zrobić dobry program estradowy typu show, w którym mogłaby się wykazać bardziej wszechstronnie, nie tylko śpiewając swoje przeboje znane z radia i telewizji. Nigdy niestety takiego programu nie udało się jej zrealizować. Miała wiele planów, pragnęła cały czas doskonalić swój warsztat, nagrywać nowe, ciekawe utwory. O tym wszystkim przeczytać można w wywiadach prasowych, które publikujemy dzisiaj na stronie:

- Marzenia Anny - rozmowa przeprowadzona przez Marka Skokowskiego (1979)

- Żeby szczęśliwą być - rozmowa Barbary Sośnierz z roku 1976

- Anna Jantar jurorem? - artykuł Lecha Konopińskiego z roku 1976

- Anna sings in Castlebar contest - artykuł z prasy irlandzkiej z roku 1974

Archiwalia pochodzą ze zbiorów prywatnych Beaty Podemskiej.