Dzisiaj

Anna JantarLasy Państwowe już od czterech lat w bardzo szczególny i oryginalny sposób upamiętniają wybitne osoby świata kultury, które odeszły. Czynią to poprzez sadzenie drzew upamiętniających te postacie. Cztery lata temu po raz pierwszy posadzono drzewo Wisławy Szymborskiej.

10 listopada w Szkółce leśnej w Skierdach w Nadleśnictwie Jabłonna będzie miała kolejna odsłona uroczystości "Las Kultury", podczas której nastąpi uroczyste sadzenie drzew. W tym roku lipy będą symbolizować niezapomniane kobiety: Agnieszkę Osiecką, Hankę Ordonównę oraz Annę Jantar. Na dębach natomiast pojawią się tabliczki z nazwiskami Franciszka Walickiego, Grzegorza Ciechowskiego, Jeremiego Przybory, Jerzego Wasowskiego, Marka Jackowskiego, Krzysztofa Klenczona oraz Mieczysława Fogga.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00. W części artystycznej piosenkę Anny Jantar pt. "Radość najpiękniejszych lat" zaśpiewa Jerzy Grzechnik ze Studia Buffo.

To wszystko, by pamięć o Nich żyła w szeleście liści sadzonych drzew. W liściach lipy "Jantar" na pewno będzie można usłyszeć ten niezapomniany głos sprzed lat. Tak bardzo bliski.