Dzisiaj

DSC 1568 Dla mnie to książka szczególnie ważna. Jest jak film, który pokazuje prawdziwe życie mojej mamy i wszystkie jego barwy. Życie, do którego chce się wracać i celebrować każdą jego cząstkę. Może dlatego, że było takie krótkie.

Natalia Kukulska

 

 

Oficjalnie informujemy za wydawnictwem ZNAK, że premiera biografii Anny Jantar autorstwa Marcina Wilka już 4 czerwca, na kilka dni przed 65 rocznicą urodzin Anny, która przypada na dzień 10 czerwca. O tej pozycji już wstępnie informowaliśmy w marcu b.r. Dzisiaj wiadomo, że prace związane z biografią już zostały ukończone. Wydawnictwo ZNAK w taki oto sposób odkrywa rąbka tajemnicy, co kryje się w tekście.

Prawdziwy portret Anny Jantar - gwiazdy polskiej estrady. W tej wyjątkowej biografii kryje się zdecydowanie więcej niż tylko kariera w blasku świateł. 

Jaka naprawdę była Anna? O czym marzyła? Przed czym uciekała?

Marcin Wilk rozmawiał z jej mamą, Haliną Szmeterling, i córką, Natalią Kukulską. Dotarł do tych, którzy znali Annę najlepiej i zachowali cząstkę jej blasku. Z ich opowieści wyłania się kobieta mądra, dojrzała i niezależna, gwiazda największego formatu. Kobieta, która musiała podejmować decyzje kosztem własnych marzeń, nie bała się ryzykować ani sięgać po nieosiągalne.

Książka zawiera niepublikowane materiały, fotografie, dokumenty i listy. Tyle słońca to także doskonały obraz polskiej sceny muzycznej lat siedemdziesiątych, pełna absurdów historia codziennego życia arystów zdanych wyłącznie na siebie.

Pierwszą czytelniczką książki okazała się oczywiście Natalia Kukulska - na zdjęciu z autorem biografii Marcinem Wilkiem.

ksiazka