Dzisiaj

            W grudniu 1979 roku w plebiscycie radiosłuchaczy Studia Gama piosenką roku okrzyknięto utwór: „Nic nie może wiecznie trwać". To był ogromny sukces Anny Jantar, jak sama mówiła od momentu wylansowania piosenki: „Tyle słońca w całym mieście" nigdy nie udało jej się zdobyć czołowego miejsca list przebojów. Tym razem było inaczej. Kompozycja Romualda Lipko świetnie zabrzmiała z pełnym dramatyzmu tekstem Andrzeja Mogielnickiego. Fenomenalny wokal Anny Jantar dopełnił całości. Powstała piosenka, która dzisiaj stanowi kanon polskiej muzyki rozrywkowej. Sam tekst jest już dawno elementem mowy potocznej, często komentarzem do naszego życia i czasami trudnego losu.

           Nic nie może wiecznie trwać… mija właśnie kolejny rok, wspomnienia i nostalgia dotykają każdego z nas. Na pewno w tym szczególnym okresie świąteczno-noworocznym myśli pobiegną w stronę bursztynowej dziewczyny, która wciąż jest…

             Publikujemy dzisiaj na stronie szczególną pamiątkę, wywiad z Anną Jantar, który zachował się w prywatnych archiwach wiernych fanów. Pod koniec grudnia 1979 roku w Studiu Gama na antenie programu pierwszego Polskiego Radia w rozmowie z nieżyjącym już redaktorem Andrzejem Jaroszewskim Anna Jantar opowiadała, jak doszło do nagrania piosenki „Nic nie może wiecznie trwać“. Wtedy tak bardzo cieszyła się swoim sukcesem. Wśród gości radiowego studia znaleźli się także: Romuald Lipko i Andrzej Mogielnicki.

           „Wrócę, na pewno wrócę" - mówiła, w planach miała przecież kolejne nagrania z Budką Suflera i ogromny apetyt na życie.

            Ten szczególny wywiad znajdziecie w zakładce Wideo.

Polecamy w telewizji:
W Nowy Rok, 1 stycznia na kanale TVP Kultura Annę Jantar wspominać będzie Halina Frąckowiak. Zapowiada się program pełen wzruszeń i emocji. Emisja o godz. 14.35 i 15.30. Rozmowę dzielić będzie audycja wspomnieniowa  z 1993 roku pt. “Tyle słońca w całym mieście – Niezapomniane przeboje Anny Jantar”. Powtórka 4 stycznia.