Dzisiaj

               Co łączy Ferdynarda IV - wielkiego księcia Toskanii, aktorkę Judy Garland, albo niezapomnianą Violettę Villas z Anną Jantar? Wydawałoby się, że niewiele. Oprócz tego, że wszystkie te osoby były nietuzinkowe i niesłychanie charyzmatyczne mają jeszcze jeden wspólny mianownik - datę urodzenia 10 czerwca.

              Dzisiaj Anna Jantar obchodziłaby swoje 63. urodziny. Już od wielu lat data ta często zbiega się z fesiwalowymi emocjami w Opolu. W ubiegłym roku "Życia mała garść" Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego uświadomiła wszystkim, jak bardzo mocno twórczość tej pary wpłynęła na jakość naszego życia. Płyta DVD z zapisem tego koncertu przypomina dzisiaj te magiczne chwile w opolskim amfiteatrze. W najbliższy piątek rozpocznie się kolejny, tym razem Jubileuszowy Krajowy Festiwal Piosenki w Opolu. Po raz 50. zabrzmi znany sygnał, będą wspomnienia i przeboje. Szczególnie ciekawie zapowiada się koncert niedzielny pt. "Opole! Kocham Cię!", w którym wystąpi m.in. Natalia Kukulska. Z okazji jubileuszu festiwalu ukażą się także w sklepach muzycznych płyty zatytułowane "50 największych przebojów", na których usłyszeć będzie można m.in. piosenkę wiecznie zieloną, czyli nasz wspaniały polski evergreen ... "Najtrudniejszy pierwszy krok".

opole CD Anna Jantar

 A w poniedziałek, 10 czerwca w TVP 2 w "Pytaniu na śniadanie" o godz. 10.10 - Natalia Kukulska będzie opowiadać o swojej mamie. Zapraszamy!