Dzisiaj

Warto raz wzlecieć nad 
Szarość dnia smutku mrok 
Warto raz cały świat 
W zachwycony chwycić wzrok 
Więc niech dzień nadziei święci się 
Niech trwa choćby rok …

               Jedna z najpiękniejszych piosenek Anny Jantar - "Dzień nadziei" nie spodobała się ówczesnym władzom i nagranie nie było emitowane w radiu. Nadziei na lepszy dzień i lepsze jutro nie było nam potrzeba… Natalia Kukulska tak wypowiada się na temat tej piosenki: "… piękny otwór, jedna z najlepszych kompozycji mojego taty, bardzo poetycki tekst; ze względu na przesłanie na pewien czas piosenka dostała szlaban i nie mogla być emitowana, za dużo było w niej nadziei w "tamtych czasach" - a przecież po co ona komu, skoro było "dobrze".

              W najbliższą środę  (13.02.2013) o godz. 11.20 - TVP Kultura przypomni program pt. "Petrostory, czyli kram z piosenkami" z 1977 roku w reż. Zbigniewa Czeskiego. Widowisko to zrealizowano na terenie gdańskiej rafinerii. Wystąpią m.in.: Krzysztof Krawczyk, zespół Andrzej i Eliza, Anna Jantar, zespół Partita, Krystyna Giżowska i Zdzisława Sośnicka. W programie tym posłuchać będzie można właśnie o wspomnianym dniu nadziei, którego tak wszyscy wtedy potrzebowali…

               Natomiast już wkrótce pojawi się na stronie wzruszające wspomnienie o Annie Jantar autorstwa Izabeli Skrybant - Dziewiątkowskiej - wokalistki zespołu Tercet Egzotyczny, która powiedziała m.in.:

               "Narodziła się legenda, która trwa do dziś. Ludzie pokochali ją i jej piosenki. Wspominają do dzisiaj Anię i to jest jej największy sukces. Miała tyle planów, próbowała zmieniać swój repertuar, na co mogła oczywiście sobie pozwolić, bo miała kawał dobrego głosu, pięknie interpretowała. Prywatnie była bardzo komunikatywna, kulturalna, nie wyobrażam sobie, że mogłaby wokół siebie zrobić jakiś skandal, szerzyć plotki. To nie w jej stylu. Mogłaby być przykładem dla wielu osób szukających jakiegoś profilu życiowego ..." - cdn.