Dzisiaj

             Dzień Wszystkich Świętych skłania do zadumy... Spoglądamy wstecz, wspominamy czyjąś życia garść, która w nas do dziś pozostała. Może właśnie ta tytułowa "życia mała garść" wielkich Artystów, których nie ma już z nami, w tym bez wątpienia Anny Jantar spowodowała, że staliśmy się lepsi, mądrzejsi i bardziej wrażliwi. W ten dzień szczególny Telewizja Polska przygotowała kilka programów, które koniecznie warto obejrzeć. To pozycje przypominające sylwetkę Anny i odkrywające na nowo Jej wielką wrażliwość i talent.

Wielcy nieobecni
Koncert wspomnieniowy poświęcony wybitnym osobowościom polskiej piosenki: Annie Jantar, Annie German, Mieczysławowi Foggowi, Andrzejowi Zausze i Krzysztofowi Klenczonowi.

TVP Kultura - 1 listopada, godz. 11.20

 

"Życia mała garść" - piosenki Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego
W niedzielny wieczór - 3 czerwca tego roku w amfiteatrze opolskim w ramach 49. KFPP odbył się szczególny koncert. Koncert z piosenkami Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego. Były łzy wzruszenia, silne emocje i dużo radości, że taki wspaniały spektakl mógł się w ogóle odbyć. Mieliśmy wrażenie, że bohaterowie tego wieczoru siedzą razem z nami w amfiteatrze... Czy ktoś inny z życia twego radość brał... - pytał Piotr Cugowski rozpoczynając koncert piosenką pt. "Życia mała garść". Odpowiedź na to pytanie jest oczywista... Retransmisja koncertu w TVP 1 - 1 listopada, godz. 14.55

Program obejrzeć będzie można także w piątek 2 listopada o godz. 7:25 w TVP 1

 

Koncert, jakiego nie będzie...
To muzyczne widowisko zrealizowane kilka lat temu przypomina artystów, którzy już odeszli. Ich piosenki zaprezentowano w pustym studiu nagraniowym im. Agnieszki Osieckiej. Przed nami występy m.in. Anny Jantar, Krzysztofa Klenczona, Anny German, Mieczysława Fogga, Andrzeja Zauchy, Czesława Niemena, Jacka Kaczmarskiego, Miry Kubasińskiej, Danuty Rinn, Marka Grechuty, Jacka Skubikowskiego, Andrzeja Kurylewicza oraz Tadeusza Nalepy. 

TVP Polonia - 1 listopada 17:55 
Powtórzenie programu w sobotę 3 listopada o godz. 21:10 w TVP Historia