Dzisiaj

              Od kilku tygodni portale internetowe informują o specjalnym, ważnym koncercie poświęconym Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu. Dzisiaj podajemy najświeższe informacje pochodzące z Opola, bezpośrednio od organizatora tej imprezy - Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. Koncert poświęcony pamięci Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego odbędzie się w ramach tegorocznego 49. KFPP w Opolu, dnia 3 czerwca. Reżyserem widowiska będzie Bartek Prokopowicz. Stroną muzyczną koncertu zajmie się natomiast Adam Sztaba i nie jest to wybór przypadkowy. Jarosław Kukulski powtarzał, że właśnie Adam Sztaba jest muzykiem, któremu pozwoliłby ingerować w swoją twórczość.

            Największą trudnością w organizacji tej imprezy jest, jak do tej pory, wybór odpowiedniego repertuaru. Dorobek artystyczny Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego jest tak duży, że nie jest łatwo wyselekcjonować piosenki, które pojawiłyby się w opolskim amfiteatrze. Prace trwają... Imprezę wspiera Natalia Kukulska, którą poproszono o konsultacje. TVP przewiduje retransmisję tego koncertu, nie wykluczone również, że ukaże się w przyszłości płyta DVD z zapisem tego wydarzenia. Koncert jest w fazie przygotowań i nie są jeszcze znani wykonawcy, którzy wezmą w nim udział. Zapraszamy jednak już teraz - 3 czerwca do Opola, a o szczegółach tego wyjątkowego wieczoru w amfiteatrze nad Odrą z pewnością będziemy jeszcze informować.

Wydawnictwo "Petrus" wprowadziło właśnie na rynek II wydanie książki ks. Andrzeja Witko pt. Anna Jantar. Pozycja ta ukazuje się tym razem w miękkiej oprawie.  Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie: www.wydawnictwopetrus.pl