Dzisiaj

Bieżący rok był niezwykle bogaty w wydarzenia związane z Anną Jantar. Minęło 30 lat od śmierci Anny, w czerwcu obchodziliśmy 60 rocznicę Jej urodzin. Były wspomnienia, dni zadumy, wydawało się niekiedy, że udało się zatrzymać czas.

14 marca w Programie I Polskiego Radia wspominano przez całe popołudnie Annę i Jej piosenki. Goścmi audycji byli Natalia Kukulska i ks. Andrzej Witko. O 30 rocznicy śmierci Anny nie zapomniała prasa, telewizja i lokalne rozgłośne radiowe. Internetowe Radio Słupca poświęciło wtedy Ani całą noc.

W krakowskim Teatrze Groteska, 22 marca odbył się szczególny spektakl. "Koncert dla Anny Jantar" z udziałem artystów Teatru Sabat, Katarzyny Jamróz i Natalii Kukulskiej. Fragment tego szczególnego widowiska, występ Natalii Kukulskiej, można od dziś obejrzeć w dziale wideo.

Prasa informowała już w tym czasie, o przygotowywanych przez EMI Music Poland płytach Anny Jantar: Złota Kolekcja cz. II oraz Wielka Dama. Sukces tego ostatniego, czteropłytowego wydawnictwa zaskoczył nas wszystkich. "Jest, naprawdę jest ! Złota Płyta" - oznajmiał na MFP Sopot 76 - Krzysztof Materna wręczając Annie Jej pierwszą Złotą Płytę. To zdanie powtarzamy także i dzisiaj. "Wielka Dama" pojawiła się w sklepach muzycznych na dwa dni przed 60 rocznicą urodzin Anny Jantar. Na płytach znalazły się premierowe piosenki odnalezione w archiwach muzycznych w Budapeszcie, Lublanie i Berlinie. Również z Niemiec pochodzi teledysk do piosenki pt. He, Musikanten! Występ nagrano w miejscowości Halle do programu Burgparty '78. Dzisiaj - oficjalna premiera tego wideoklipu !

13 września serwisy informacyjne podały bardzo smutną wiadomość o śmierci Jarosława Kukulskiego. Wiedzieliśmy o Jego chorobie, skomplikowanych operacjach, ale miało być przecież już tylko lepiej... Jego "życia mała garść" pozostanie w nas na zawsze. Wzruszająca rozmowa z p. Jarosławem Kukulskim przeprowadzona przez Zofię Czernicką oraz fragment programu pt. "Piosenka z autografem" ze słynnym pytaniem: "Panie Jarosławie, kto jest Pana ulubioną wykonawczynią ?" od dziś będzie stałym elementem tego serwisu.

1 listopada wspominaliśmy Annę Jantar i Jarosława Kukulskiego w "Wideotece dorosłego człowieka", "Szansie na sukces", "Tańcu z Gwiazdami", w programie "Co powie tata" i wreszcie we wzruszającym dokumencie filmowym pt. "Życia mała garść". 

"Przeminął rok ... przez ciszę i przez burzę" tak, jak śpiewali w Noworocznej Rewii na Lodzie: Anna Jantar, Irena Karel, Bohdan Łazuka i Wojciech Młynarski.

Na zakończenie wspomnijmy jeszcze wzruszające chwile, które przeżywaliśmy w byłej siedzibie firmy Tonpress, w Warszawie. 19 czerwca gościliśmy tam Mamę Anny - p. Halinę Szmeterling, która ze wzruszeniem i niedowierzaniem pytała nas, czy to naprawdę jest możliwe, żeby 30 lat od śmierci Jej córki, nadal była ona obecna tak mocno w sercach wielu ludzi. Nie trzeba było Jej o tym długo przekonywać !