Dzisiaj

               Kiedy trwały przygotowania do opolskiego koncertu pt. "Życia mała garść" poświęconego Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu pojawił się pomysł, aby to szczególne wydarzenie utrwalić na płycie DVD. Te magiczne chwile, które towarzyszyły publiczności i artystom na koncercie, w amfiteatrze opolskim trzeba przecież pielęgnować i zachować na długo w pamięci. Udało się! Już wkrótce, 4 grudnia nastąpi premiera płyty DVD z pełnym zapisem koncertu. Oprócz materiałów, które wyemitowała już TVP obejrzeć będzie można dodatkowo film, jak powstawał koncert i pełne wspomnienia osób związanych z Anną Jantar i Jarosławem Kukulskim. Oprócz DVD w zestawie znajdzie się także płyta CD z zapisem audio z koncertu. Przypomnijmy, że w koncercie wystąpili artyści, którzy bez wątpienia piosenkom Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego nadali nową barwę i kształt. Byli to: Kasia Groniec, Czesław Mozil, Ania Rusowicz, Pinnawela, Dorota Miśkiewicz, Kasia Kurzawska, Kuba Badach, Dominik Skrzyniarz, Halina Frąckowiak, Kasia Dereń, Natalia Lubrano, Kumka Olik, Halina Mlynkova, Piotr Cugowski, Marika, Kasia Wilk, Piotr Zubek oraz 16 osobowy chór, który stanowił grupę Natalii Kukulskiej w programie "Bitwa na głosy". Aranżacje i kierownictwo muzyczne przypadły wybitnemu muzykowi Adamowi Sztabie, który w trakcie koncertu poza swoją orkiestrą dyrygował również Polską Orkiestrą Radiową. Reżyserem koncertu był Bartek Prokopowicz.

                 3 czerwca w Opolu odbył się spektakl szczególny, koncert któremu ostateczny wymiar nadała Natalia Kukulska, przyjmując opiekę artystyczną nad tym wydarzeniem. Tym razem nie zaśpiewała, gdyż jak sama mówi: Byłoby to zbyt oczywiste… Poza tym, moja rola przy tym koncercie dziennikarska i doradcza, okazała się bardzo ciekawa. Znacznie wychodzi poza ramy wykonania. Stojąc po drugiej stronie kamery, rozmawiając z ludźmi dzielącymi się swoimi emocjami i wspomnieniami dowiaduję się dużo więcej. Wiem, że dzięki wykonawcom, którzy wezmą udział w koncercie, piosenki rodziców będą miały szansę na nowe życie. Świeże, inne interpretacje wokalistów, pozbawione będą tego dosłownego i rodzinnego kontekstu.

Patronami tego wydawnictwa są: Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, Miasto Opole, Radio Złote Przeboje oraz Tygodnik Gala, natomiast wydawcą albumu jest EMI MUSIC POLAND.

W zakładce Płyta Jubileuszowa prezentujemy dzisiaj okładkę płyty oraz pełną listę utworów wykonywanych na koncercie i zamieszczonych na płycie.