Dzisiaj

30 lat to wystarczająco dużo, żeby zapomnieć? Pamięć jest przecież bardzo ulotna a z biegiem czasu postacie, które odbiły się na naszym życiu oddalają się... Ta wspomniana ulotność i skłonność do zapominania nie znajduje swego potwierdzenia w przypadku Artystki, która swe krótkie życie poświęciła sztuce, piosence i ludziom, którzy jeszcze za Jej życia tak bardzo Ją pokochali. Fascynująca jest to historia i kiedy w sklepach muzycznych słychać zapytania o kolejne płyty Anny Jantar kierowane tym razem przez młodzież, która wychowała sie na rytmach dyskotekowych lub hip-hopowych, pojawia się zdumienie i niedowierzanie. Słowa jednej z piosenek Anny: "ta płyta chociaż już zdarta - jeszcze gra" znajdują tutaj kolejny raz swoje potwierdzenie.
W 30 rocznicę śmierci Anny, z myślą o Jej sympatykach, o ludziach którzy wciąż pozostają wierni Jej talentowi oraz także o tym młodym pokoleniu, odkrywającym dopiero Słoneczną Gwiazdę przygotowano sporo niespodzianek, dzięki którym może Jej nieobecność stanie się chociaż trochę mniej dotkliwa.
Firma EMI Pomaton w ramach cyklu "Złota kolekcja" wydaje drugą kompilację z piosenkami Anny pt.: "Spocząć". Płyta ta przeznaczona jest dla szerokiego kręgu odbiorców, stąd też znajdą się na niej przede wszystkim wielkie przeboje Anny, takie jak: "Jambalaya", "Jak w taki dzień deszczowy", czy pierwszy raz wydany na płycie utwór pt.: "Co zrobimy z tą miłością". Premiera już w marcu.
Natomiast z myślą o najwytrwalszych fanach Anny, którzy zgromadzili o Niej już "wszystko" - to samo wydawnictwo przygotowuje ekskluzywny 4-płytowy album, na którym znajdą się prawdziwe białe kruki w twórczości Artystki. Czy słyszał bowiem ktoś do tej pory Annę śpiewającą: "He, Musikanten" po niemiecku, albo w wielkim węgierskim przeboju: "Nálad lenni újra j? lenne" zaśpiewanym tym razem po angielsku i odnalezionym dopiero rok temu w archiwum radia budapesztańskiego? Niespodzianek będzie sporo, bo przy doborze repertuaru kierowaliśmy się zasadą: "wszystko Ci wolno, kiedy lubisz świat..." To cytat z kolejnej nieznanej piosenki Anny. Jaki to jest utwór, rozwiązanie na albumie, który ukaże się pod koniec czerwca.
Płyta z piosenkami Anny Jantar ukaże się również wraz z Gazetą Wyborczą 15tego marca.
Kolejny miły gest związany z pamięcią o Artystce nadszedł z Krakowa. 22 marca w Teatrze Groteska odbędzie się "Koncert dla Anny Jantar" z udziałem Katarzyny Jamróz, Mariusza Jaśko, Anny Sokołowskiej, Andrzeja Witko oraz gościa specjalnego - Natalii Kukulskiej. Będzie to wspomnieniowy spektakl, w którym obok nowych interpretacji piosenek Anny pojawią się także archiwalne materiały telewizyjne. Przy okazji tego koncertu promowana będzie również książka ks. Andrzeja Witko - "Anna Jantar". Autor tej pozycji w rocznicę śmierci Anny, 14 marca w kościele św. Marii Magdaleny przy Cmentarzu Wawrzyszewskim w Warszawie, gdzie jest pochowana, odprawi o godz. 15.00 Mszę Św. w Jej intencji.
Po przejściowych problemach technicznych do sieci wraca wreszcie oficjalny serwis internetowy www.annajantar.pl , który systematycznie będzie rozbudowywany i mamy nadzieję - będzie głównym i wiarygodnym źródłem informacji o Annie.