Dzisiaj

Kraków, 22 marca - dochodzi godz. 19.00. W Teatrze Groteska, przy ul. Skarbowej słychać głos... "ja nie jestem taka pierwsza lepsza Anna". Zaczyna się koncert dla Anny Jantar, przygotowany z okazji 30 rocznicy Jej śmierci. Biorą w nim udział: Katarzyna Jamroz, Anna Sokołowska, Mariusz Jaśko i Andrzej Witko. Na widowni - publiczność reprezentująca różne pokolenia, są osoby starsze wyraźnie wzruszone piosenką pt.: "Tylko mnie poproś do tańca" oraz bardzo młode - żywo reagujące na znakomitą interpretację Mariusza Jaśko utworu pt.: "Let My Stay". W pierwszm rzędzie m.in. brat Anny - Pan Roman Szmeterling. Trudno ukryć wzruszenie, kiedy na telebimie pojawiają się materiały archiwalne z telewizji polskiej i czeskiej. Prowadzony przez ks. Andrzeja Witko dialog z Anną Jantar, w którą wcieliła się Katarzyna Jamróz to swoista podróż w czasie: "Aniu, o czym myślisz, wychodząc na scenę?" - "Żeby się nie potknąć o kable". Są także pełne smutku słowa Anny mówiące o cieniach zawodu piosenkarza i licznych rozstaniach z Natalią : "Najbardziej boleję nad tym, że tak niewiele czasu mam dla mojej córeczki Natalii. Tęsknię za nią podczas wyjazdów, ona także coraz bardziej odczuwa moją nieobecność i dlatego staram się cały wolny czas jej poświęcić".

Ogromnie wzrusza wreszcie wejście na scenę samej Natalii Kukulskiej i Jej słowa:
"Pragnę serdecznie podziękować organizatorom tego koncertu, przede wszystkim ks. Andrzejowi Witko, który jest także autorem scenariusza. Dziękuje w imieniu własnym oraz mojej rodziny. Niestety z powodów zdrowotnych ani mój tato, ani babcia nie mogli dziś przyjechać do Krakowa (...) Dziękuję fanom mojej Mamy, którzy towarzyszą mi właściwie od dziecka i traktuję ich już jak swoją własną Rodzinę. Wiem, że przyjechali nie tylko z różnych miast, ale także z różnych krajów. Cieszę się, że pamięć o mojej Mamie nadal jest tak żywa..."

Żal tylko, że spektakl odbył się tylko raz i tylko w Krakowie. Wykupione już miesiąc temu bilety na tę podróż w czasie to najlepszy dowód na ponadczasowość piosenek Anny Jantar.
Krótka relacja z tego koncertu wraz ze wspomnieniem o Annie Jantar juz 27 marca na antenie Radia Zet.