Tyle słońca. Anna Jantar - Biografia / autor: Marcin Wilk

Prawdziwy portret Anny Jantar - gwiazdy polskiej estrady. W tej wyjątkowej biografii kryje się zdecydowanie więcej niż tylko kariera w blasku świateł.

Jaka naprawdę była Anna? O czym marzyła? Przed czym uciekała? Marcin Wilk rozmawiał z jej mamą, Haliną Szmeterling, i córką, Natalią Kukulską. Dotarł do tych, którzy znali Annę najlepiej i zachowali cząstkę jej blasku. Z ich opowieści wyłania się kobieta mądra, dojrzała i niezależna, gwiazda największego formatu. Kobieta, która musiała podejmować decyzje kosztem własnych marzeń, nie bała się ryzykować ani sięgać po nieosiągalne.

Książka zawiera niepublikowane materiały, fotografie, dokumenty i listy. "Tyle słońca" to także doskonały obraz polskiej sceny muzycznej lat siedemdziesiątych, pełna absurdów historia codziennego życia arystów zdanych wyłącznie na siebie.

"Dla mnie to książka szczególnie ważna. Jest jak film, który pokazuje prawdziwe życie mojej mamy i wszystkie jego barwy. Życie, do którego chce się wracać i celebrować każdą jego cząstkę. Może dlatego, że było takie krótkie."

Natalia Kukulska

Biografia wydana została 4 czerwca 2015 roku przez wydawnictwo ZNAK. Kilka tygodni później książka znalazła się na liście bestsellerów Empik-u. Autor tej biografii - Marcin Wilk przed premierą napisał specjalnie do wszystkich wielbicieli Anny:

"Teraz książka idzie w świat jak dziecko, które trzeba w końcu kiedyś wypuścić z domu i pozwolić mu żyć własnym życiem. Gdy owo dziecko, "Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia", spotkacie na swojej drodze bądźcie, proszę, dla niego wyrozumiali. Ale przede wszystkim mam nadzieję, że opowieść o życiu i czasach Ani Jantar będzie dla Was taką samą porywającą przygodą, jaką było dla mnie pisanie tej książki. Dobrej lektury!"

Marcin Wilk

Anna Jantar Tyle Słońca / Marcin Wilk

Anna Jantar Tyle Słońca / Marcin Wilk / fragment